Banner_2
Yazdır

Vulcan vs Yumuşatıcılar

Vulcan ile su yumuşatıcılarının karşılaştırılması

Vulcan, kireç ve pas ile ilgili sorunlarınızı çözen elektronik (kapasitif) vuru tabanlı, çevre dostu bir su arıtma sistemidir.
Ancak, başka ilkelere dayalı olan kullanılabilir başka üniteler de vardır.
   
     
Su yumuşatıcıları
Tuz bazlı su yumuşatıcıları (iyon-değiştiriciler olarak anılır) suyu arıtmak için, tuz ve kimyasalları kullanırlar. Onların kurulumu, sadece profesyonel bir tesisatçı tarafından yapılması gereken boru sistemi içine yapılır. Mineralleri (kalsiyum ve magnezyum iyonları), iki kat fazla sodyum (tuz) iyonları ile değiştirirler. Kalsiyum ve magnezyum silindiğinden, su daha sonra daha yumuşaktır. Bu şekilde su yumuşatıcıları, önemli ölçüde suyun sodyum içeriğini artırırlar. Bu da, ciddi bir sağlık tehdidi ve kesinlikle çevre için bir tehdit oluşturur.

Paranın boşa harcanması: Düzenli su yumuşatıcıları sadece satın almak pahalı değildir aynı zamanda kurulumunu yapmak için bir uzmana ihtiyacınız olacaktır. Yerine konduktan sonra, sürekli olarak tuz ile doldurulması gerekir.

Hiç bitmeyen bakım:
Bakım, tuz ile sürekli dolumu, granül yıkaması ve vanalar ile ölçüm istasyonunun denetimini kapsar.

Kaynakların israfı
: Yumuşatıcılar çalıştırmak için, büyük miktarlarda tuz ve yıkama başına 30-80 galon (~ 110-300 l) kadar yüksek miktarda ek su gerektirir.

Su yumuşatıcıların çok fazla işgücüne olur
çünkü onların sürekli ince ayarlı ve kontrollü olması gerekir. Özellikle su kalitesinin mevsimsel değişiklikleri (yaz/kış) genellikle programlamada dikkate alınacaklar içinde unutulur. Insan hatası faktörü, ünitenin düzgün çalışmasını engeller.
  Scale_Rust_Softeners_Water_Softeners_Thumb

Scale_Rust_Bags_on_Palette_Thumb
     
Line_Gray
     
Sağlık sorunları:
Bebekler, çocuklar, yaşlılar, tuz kısıtlı diyet yapanlar ve sağlık-bilinçli insanlar, su yumuşatıcısı kullanırken sodyum alımının artışı ile ilgili olarak bir doktora danışmalıdır. Su doğal tadını kaybeder, hatta tuzlu tadı olabilir. Ayrıca günlük diyetiniz içinde önemli mineraller kalsiyum ve magnezyumun takviyesine gerek olabilir.
Su yumuşatıcılarının çoğunun bir baypas özelliği olduğunu dikkate almak önemlidir. Bu özellik mutfaktaki soğuk suyu baypas etmenize olanak verir. Bu da, yumuşatılmış olmayan suyun, içme ve yemek pişirmede kullanılmasını sağlar. Ayrıca mutfaktaki soğuk su musluğunun baypas edilmesi, minerallerin kaldırılmasını önleyecektir. Bununla birlikte, sadece borularınızın o kısmı korunur.
  Scale_Rust_Softeners_Health_Issues_Thumb
     
Line_Gray
Line_Gray
     
Su yumuşatıcılar suyunuzu daha yumuşak yapar.
Ama ...
- ... Yumuşatıcıları kullanmak iyi bir fikir mi?
- ... Suyun aşırı yumuşak olması gerekli mi?
   
     
Yanıtlar basittir : Hayır  ve Hayır.
Kireç birikmeler oluşturdukça, sert su gerçek bir kabustur. Mineraller kalsiyum ve magnezyum aslında iyi maddelerdir. Kirecin yapıştırıcılığını en aza indirmenizden sonra, artık kireç birikmeleri sizi rahatsız etmeyecektır. Fakat Vulcan ile, sağlıklı mineraller su içinde kalır. Borular için, çok yumuşak su da tavsiye edilmez, borulara zarar verebilir (yumuşak su çok asidiktir).
  Scale_Rust_Softeners_Answer_No_Thumb
     
Line_Gray
Line_Gray
     
ÇEVRE MEVZUATI
   
Çevre
Su kaynakları, değerli bir maddedir. Bizim büyük miktarda tatlısuya gereksinmemiz var, fakat dünyadaki suyun sadece % 2.5 tatlısudur ve bunun üçte ikisi, buzullar ve buz takkelerinde donmuş haldedir.
Su yumuşatıcılarının kullanımı, gezegenimizdeki mevcut temiz suyun azalmasına katkıda bulunur. Bu nedenle, çevre dostu teknolojilerin kullanılması ve çevreye zarar vermemek önemlidir.
  Scale_Rust_Softeners_Environment_Thumb
     
ABD hükümeti su yumuşatıcılarını yasaklamaya başladı.
Yukarıda belirtilen nedenlerden ve çevre için büyük bir tehlike olmasından dolayı, ABD hükümeti yumuşatıcıları yasaklamaya başladıı.
  Scale_Rust_Softeners_Government_Flag_Thumb
     
pdf_symbol Vulcan vs Yumuşatıcılar
   

Vulcan vs. Manyetik Sistemler

Vulcan ile Manyetik Sistemler karşılaştırması

Vulcan manyetik bir sistem DEĞİLDİR. Vulcan yalnızca elektrik vuruları ile çalışmaktadır. Enerji basit şekilde bir elektrik fişinden alınır. Biz suyu arıtmak için manyetizma kuvvetini kullanılan cihazlardan uzak durmak istiyoruz.    
     
Farklılaşma
İlk bakışta, bir elektromanyetik ünite, ilke olarak benzer görünebilir. Ancak, Vulcan farklı şekilde çalışır: impuls/vuru sinyalleri üreten bir elektronik kontrol ünitesi ile çalışır. Bu sinyaller, akrilik elektronik kontrol ünitesine bağlı olan impuls/vuru şeritler üzerine aktarılır.
Karşılaştırmak gerekirse, çoğu elektromanyetik ünitelerinin de bazıları görünen kablolardan bir tür plastik kutusu vardır. Kutu içindeki elektronik parçalar; elektrikli kablolar içinde çalışan elektriği üretir ve bir döngü halinde geri gelir. Kabloların bir kutu içine geri döndüğünü kolayca anlayabilirsiniz. Bu şekilde, kablo; bir elektromıknatıs gibi davranır. Yine, Vulcan impuls şeritleri geri gelmez ama boru ucunda nihayetlenir.
  Scale_Rust_Magnetic_Differentiation_Thumb
     
Line_Gray
Line_Gray
     
Suyun arıtılmasında neden manyetizmadan kaçınmalısınız?
Tüm manyetik bazlı fiziksel su arıtma cihazları, endüksiyonla elektrik vuruları üretir. Bunun anlamı, borunun içinden akan su ile birlikte magnetizmanın karmaşık elektrik vuruları üretmesinin beklenmesi demektir, bu bazen başarılır. Bununla birlikte, aşağıdaki sorunlar görmezden gelinemez:
  Kopie von Scale_Rust_Magnetic_Magnetism_Thumb
     
1. Manyetizma ile Sorun: hız
Karmaşık bir elektrik vuru alanının oluşması ancak eğer boru içindeki su, manyetik alanın etkisi ile tam doğru hızda (debide) akar ise gerçekleşir.
Akış hızı doğru ise o zaman vuru üretilir.
Ancak, eğer akış hızı doğru değil ise (çok yavaş), vurular üretilmez ya da –daha kötü- vurular hatalı şekilde üretilir.
kalk_scale_arrow_grey  Sadece sabit elektrik kullanarak, mükemmel ve istikrarlı elektrik vuru alanı sağlamanın en iyisi olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle, Vulcan tamamen elektriklidir.Vulcan‘ın yıllık enerji tüketimi, oldukça az dır ve yılda yaklaşık 3-6 € (~ 5-7 ABD Doları) civarındadır.
   
     
Line_Gray
     
2. Manyetizma ile Sorun: Boru malzemelerinin tümü aynı şekilde iyi düzeyde arıtılamaz.
Mıknatıs, metal üzerinden çok iyi nüfuz etmez, ve o yüzden, birçok dağıtıcılar; ünitelerini plastik borular üzerine kurmak isterler.Kurulum yeri, metal bir boru ise, onların tavsiyesi bir boru parçasını kesmek ve onu plastik boru bir parçası ile değiştirmektir.
kalk_scale_arrow_grey Bunun, sadece plastic borular üzerinde gerçekleşecek arıtmayı sınırladığından, manyetizma ile çalışmada gereksiz bir komplikasyon olduğuna inanıyoruz.
   
     
Line_Gray
     
3. Manyetizma ile Sorun: Manyetizmanın kendisi

Manyetizma gerçekten güçlü bir kuvvettir. Organizmalar üzerinde birçok olumlu etkisi olduğu düşünülür. Ancak, herkesin de bildiği üzere mıknatıslar, ne kadar küçük olursa olsun metalik nesneleri çeker.
Bu yine, mıknatıslar bir boru sistemi üzerinde kullanıldığında, büyük bir soruna yol açmaktadır. Bunun nedeni, elektromanyetik kabloların veya daimi mıknatısların kurulu olduğu alanın doğal olarak manyetik olmasıdır.Burada, su içindeki tüm manyetik parçacıklar, sıkıca borunun içine bağlanır.
Bu, metal ve plastik borular üzerinde de benzer şekilde meydana gelir. Borunun içi bir metal-kir-parçacık-tabaka ile kaplandıktan kısa bir süre sonra, bu durum, bakteriler ve diğer istenmeyen maddeler için ideal üreme yerine dönüşür. Manyetik cihazların çoğu üreticisi, bu yüzden, üniteyi kapatmayı ve her altı ayda bir boruyu „hızla akıtarak boşaltma“yı soruna bir çözüm olarak tavsiye ederler.

kalk_scale_arrow_grey Boru sistemini arıtma işlemine tabi tutmak için manyetizma ile bir potansiyel tehlikeli biyolojik tabakanın biriktirilmesinin, kireç sorununu çözmede akıllı bir yol olmadığına inanıyoruz. Aynı zamanda, hızla akıtarak boşaltma veya fırçalama ile boru temizleme ihtiyacının  önlenebileceğini biliyoruz. Yanıt, manyetizmayı kullanmamaktır.

   
     
Line_Gray
     
Vulcan güvenili bir çevre dostu su arıtma sistemi kirec ve paslanmaya karşı sunuyor – Manyetik olmayan. .    
     
pdf_symbol Vulcan: manyetik sistem değildir.    

Hiçbir arıtma yok

Kirece karşı herhangi bir arıtma kullanmıyorsunuz,
ancak sert sudan mı muzdarip siniz?

Eğer sert suyu olan bir şehirde yaşıyorsanız, o zaman evinizi, binanızı, işletmenizi veya üretim yerinizi aşındırıcı kireç  tortularından koruyacak bir çözüm bulmanız gereklidir.       
     
Sert suyun neden olduğu tipik sorunlar şunlardır :
   
kalk_scale_red_cross Tıkalı boru sistemi
kalk_scale_red_cross Mat yüzeyler ve hatalı çalışan/arızalı makineler
kalk_scale_red_cross Yüksek ısıtma maliyetleri
kalk_scale_red_cross Yüksek temizlik harcamaları
kalk_scale_red_cross Korozyona neden olan borulardaki pas birikmesi
kalk_scale_red_cross İçme suyunun taşıyan borularda bakteri üremesi
 kalk_scale_arrow_grey Daha fazla bilgi: Tipik kireç ile ilgili sorunlar
   
     
     
Scale_Rust_Treatment_Thumb    
     

Logo_BG

Kireç ve Pas Problemleri

 

  Flag_UK Flag_ES Flag_FR Flag_IT Globe_Gray
 

quality_logo_row

CWT Vulcan Find us on Facebook
Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
More information Ok