Banner_2
Yazdır

Evler

Evsel Kullanım uygulamaları

Eviniz veya binanız için Vulcan
Vulcan evinizdeki boru sisteminin tamamı için koruma sağlar. Vulcan eski boruları temizler ve su ısıtıcılarını, çamaşır makinelerini, vb. korur. Banyo armatürleri korunur: filtreler, duş başlıkları ve fayanslar daha temiz kalır.
Uygulama Broşürü
  Scale_Rust_
     
Özel yüzme havuzunuzu ve jakuzinizi korur
Özel yüzme havuzları sürekli bakım ve dikkatli izleme gerektirir. Sirkülasyon pompaları, büyük miktarda su işler ve kireçlenmeye duyarlıdır. Vulcan, ekipman ve boruları korur ve temizliği (örneğin su hattı, fayanslar, duşlar) çok daha kolay kılar.

Jakuziler: Sıcak bir küvet içinde su, dolaşan hava ve basınç kombinasyonu, olağanüstü düzeyde kireç birikmesini artırır. Vulcan, küvetin temizliğini daha kolay kılar ve boru ile vanaların içinde tortuları azaltır. Zemin veya duvar üzerindeki örtüler ve fayans daha az sert kireç lekeleri gösterecektir.
Uygulama Broşürü
  Scale_Rust_
     
Line_Gray
Line_Gray
     
Isıtma
   
     
Su ısıtıcısı ve ısı eşanjörleri
Su; petrol, gaz, elektrik veya güneş enerjisi teknolojileri ile ısıtıldığı zaman, kireç; ısıtma elemanları ve ısı eşanjörü üzerine yerleşmeye eğilimlidir. Daha az verimli ısı transferi nedeniyle enerji kaybı çok fazladır. Vulcan; kireç oluşumunu azaltmaya yardımcı olur ve temizlik aralıklarını uzatır. Birincil ve ikincil devredeki su depoları daha az temizliğe ihtiyaç duyacak ve temizleme dönemleri sıklığı azaltılacaktır.
  Scale_Rust_Private_Heat_Exchanger_Thumb
     
Güneş enerjisiyle su ısıtma
Eviniz için güneş enerjisiyle su ısıtıcısı kullanmak, geleneksel ısıtma yöntemlerine karşı akıllı bir çevreci alternatiftir. Vulcan, sistemin içindeki kireç birikmesini önler. Isı eşanjörlerini ve dağıtıcı boruları temiz tutar. Ayrıca, Vulcan; kolektörler içinde kireç birikmesini düşürür, sıcak su tanklarını ve vakum boruları korur ve sistemi aşırı ısınmadan uzak tutar. Asitleri sirküle etmeye artık ihtiyaç yoktur.
Uygulama Broşürü
  Scale_Rust_
     
Line_Gray
Line_Gray
     
Vulcan ve su yumuşatıcıları
   
     
a. Vulcan su yumuşatıcılarının yerini alır
Vulcan, normal tuz tabanlı su yumuşatıcıların çevre dostu bir alternatifidir. Çocuklar ya da yaşlıların tuz tabanlı bir yumuşatıcı ile arıtıılmış suyu içmesi tavsiye edilmez. Buna ek olarak, yumuşatıcıların kullanımı çevreyi kirletiyor. Eski sistemin basitçe baypas ederek üstesinden gelinebilir.
  Scale_Rust_Private_Water_Softener_A_Thumb
     
b. Vulcan, su yumuşatıcılara ek olarak
Vulcan, normal tuz tabanlı su yumuşatıcılara karşı çevre dostu bir alternatiftir. Ancak eğer özel nedenlerden dolayı yumuşatıcıyı çalıştırmaya devam etmek istiyorsanız, bir yardımcı olarak Vulcan’ı kullanırken büyük miktarda para tasarruf edebilirsiniz. Vulcan kullanımı, eklemeniz gereken tuz miktarını azaltacaktır. Bu; tuz maliyetleri düşürecek, bakım aralıklarını uzatacak, geri yıkama vanaları vb hatalı çalışmalarını daha azaltacaktır.
  Scale_Rust_Private_Water_Softener_B_Thumb

Ticari işletmeler & Endüstriyel Tesisler

Ticari işletmeler ve Endüstriyel Tesisler uygulamaları

Daire ve Büyük Binalar
Vulcan bütün binadaki boru sistemini korur. Eski boruları temizler ve su ısıtıcıyı, ısıtma sistemlerini, çamaşır makinelerini korur; ve banyo armatürleri korunur: filtreler, duş başlıkları ve duş kafaları daha uzun süre temiz kalır. Böylece bakım maliyetleri ve onarımdan tasarruf edersiniz.
Uygulama Broşürü
  Scale_Rust_
     
Eğitim kurumları
Vulcan, tüm binalarda boru sistemini korur. Eski boruları temizler ve spor tesislerindeki su ısıtıcılarını, ısıtma sistemlerini, çamaşır makinelerini, banyo veya duşları korur. Ayrıca restoran ve yemek katları, kireçte azamka ve daha iyi içme suyu özellikleri ile Vulcan tarafından arıtılmış sudan yararlanacaktır.
Uygulama Broşürü
Referans: University California Davis
  Scale_Rust_UC_Davis_Thumb
     
Konaklama/Ağırlama - Oteller, Restoranlar, Kafeler
Konaklama sektörü günlük olarak büyük miktarda su kullanır. Çamaşırhane, temizlik ve yiyecek hazırlama, otel ve restoranların sadece birkaç su kullanma alanıdır. Vulcan, tamamen çevre dostu bir teknoloji ile sadece boru sistemi korumakla kalmaz ayrıca su kullanımını en üst düzeye çıkarır ve temizlik masraflarını azaltır.
Uygulama Broşürü   Referans: McDonalds
  Scale_Rust_
     
Tıp - Hastaneler, Huzurevleri, Rezidanslar
Hastaneler, huzurevleri ve diğer sağlık bakım kuruluşları, hepsi günlük bazda büyük miktarda su kullanırlar. Geleneksel tuz tabanlı su yumuşatıcıları, yaşlı misafirler ve hastalar için tavsiye edilmeyen sodyum bakımından zengin su üretirler. Vulcan, suyun orijinal, sağlıklı kompozisyonunu muhafaza ederken ve bakteriyel üremeyi düşürürken aynı zamanda boru sistemi ve cihazları korur.
Uygulama Broşürü 
Referans: Gegenbauer Healthcare
  Scale_Rust_
     
Line_Gray
Line_Gray
     
Halka açık yüzme havuzları ve jakuziler
Yüzme havuzları sürekli bakım ve dikkatli izleme gerektirir. Sirkülasyon pompaları büyük miktarda su işler ve kireçlenmeye duyarlıdır. Vulcan, ekipman ve boruları korur ve temizliği (örneğin su hattı, fayanslar, duşlar) çok daha kolay kılar.
Uygulama Broşürü
  Scale_Rust_Commercial_Pool_Tower_Thumb
     
Jakuziler
Sıcak bir küvet içinde su, dolaşan hava ve basınç kombinasyonu, olağanüstü düzeyde kireç birikmesini artırır. Vulcan, küvetin temizliğini daha kolay kılar ve boru ile vanaların içinde tortuları azaltır. Zemin veya duvar üzerindeki örtüler ve fayans daha az sert kireç lekeleri gösterecektir.
Uygulama Broşürü 
Referans: MeridianSpa
  Scale_Rust_Commercial_Jacuzzi_Tower_Thumb
     
Line_Gray
Line_Gray
     
Tarım: bitkiler, hayvancılık, makineler
Vulcan, boruları kireç tortularından arınmış tutar, sulama için kullanılan ince memeleri korur ve suyun doğal mineral bakımından zengin kompozisyonunu muhafaza eder. Bakteri üremesini azaltır ya da ortadan kaldırır. Vulcan’ın ayrıca hayvancılık ve bitkiler için su üzerinde olumlu bir etkisi de vardır, bunun nedeni onların suyu daha iyi soğurması ve işlemesidir. Gübreler, vitaminler vb. gibi su katkı maddeleri, Vulcan ile arıtılmış su ile çok iyi karışırlar.
Uygulama Broşürü
Referans: Tarım
  Scale_Rust_
     
Tarım Uygulamaları
Kireç, tarımcılığın/çiftçiliğin büyük bir sorunudur. Sert su kullanıldığında, kireç tortuları/birikmeleri, tüm kümes hayvaları çiftliğinin verimliliğini düşürecektir. Bu da size önemli miktarda zaman, para ve enerji maliyeti olarak dönecektir. Kireç tortuları, bakteriyel büyüme ve yosunlar için mükemmel bir üreme zeminidir. Hastalıklar, enfeksiyonlar ve sağlıklı kümes hayvanı büyümesinde azalma bunun sonuçlarıdır.
Uygulama Broşürü
  Scale_Rust_
     
Kanatlı Uygulamaları
Kireç, tarımcılığın/çiftçiliğin büyük bir sorunudur. Sert su kullanıldığında, kireç tortuları/birikmeleri, tüm çiftliğinizin verimliliğini düşürecektir. Bu da size önemli miktarda zaman, para ve enerji maliyeti olarak dönecektir. Kireç tortuları, bakteriyel büyüme ve yosunlar için mükemmel bir üreme zeminidir. Hastalıklar, enfeksiyonlar ve sağlıklı hayvan büyümesinde azalma bunun sonuçlarıdır.
Uygulama Broşürü
  Scale_Rust_
     
Line_Gray
Line_Gray
     
Denizcilik Uygulamaları
Bir gemi, su ile temas halinde çok sayıda makine ve ekipman taşır. Boru sistemi içindeki kireç tortuları, onarımı çok pahalı olan motorlar ve türbinlere yaşamsal hasara neden olabilir. Gemide günlük su kullanımında (banyolar, mutfaklar, yüzme havuzları, vb.) Vulcan, kireçten kaynaklanan sorunları ortadan kaldırmada yardımcı olur.
Uygulama Broşürü
  Scale_Rust_
     
Endüstriyel uygulamalar
Vulcan ile, ekipman ve makineleriniz size zaman ve para tasarrufu kazandıracak şekilde daha uzun servis ömrüne sahip olacaktır. Şunları korumak için Vulcan’ı kullanınız: soğutma kuleleri, ısı eşanjörleri, soğutma sistemleri, vakum pompaları ve vanalar, öğütücüler ve karıştırıcılar, kondansatörler, endüstriyel fırın veya presler, soğutucular, vb.
Uygulama Broşürü
Referans: sosis üretimi
  Scale_Rust_
     

Makinalar

Makinaları ve Ekipmanları

Isıtma ve Isı Eşanjörleri
Su ısıtıldığı zaman, kireç; ısıtma elemanları ve ısı eşanjörü üzerine yerleşir. Bu durum; petrol, gaz, elektrik veya güneş enerjisi teknolojileri ile aynıdır. Daha az verimli ya da engellenmiş ısı transferi nedeniyle enerji kaybı çok fazladır ve ısı iletim katsayısı düşer. Vulcan; kireç oluşumunu azaltmaya yardımcı olur ve birincil ve ikincil devredeki su depoları daha az temizliğe ihtiyaç duyacaklardır: boru demeti ısı eşanjörlerinde, spiral borulu ısı eşanjörlerinde, levhalı ısı eşanjörlerinde, hasarlı ısı kazanıcılarında, vd.
  Scale_Rust_Machinery_Heat_Exchangers_Thumb
     
Güneş enerjili su ısıtma
Eviniz için güneş enerjisiyle su ısıtıcısı kullanılmak geleneksel ısıtma yöntemlerine karşı akıllı bir çevreci alternatiftir. Vulcan, sistemin içindeki kireç birikmesini önler. Isı eşanjörlerini ve dağıtıcı boruları temiz tutar. Ayrıca, Vulcan; kolektörler içinde kireç birikmesini düşürür, sıcak su tanklarını ve vakum boruları korur ve sistemi aşırı ısınmadan uzak tutar. Asitleri sirküle etmeye artık ihtiyaç yoktur.
Uygulama Broşürü
  Scale_Rust_Solar_Thumb
     
Line_Gray
Line_Gray
     
Soğutma kuleleri
Kireç, su ile buharlaşmadığından, hızla kulelerin içinde birikir ve sistemi tıkar. Bu da hatalı çalışmaya ve yüksek bakım masraflarına neden olur. Vulcan, kireç tortularında önemli bir düşüş sağlıyor. Akan su artık toksik değildir ve bakteriyel kontaminasyon en aza indirilmiştir. Buna ek olarak, Vulcan ile, soğutma kulesi su kullanımını en aza indirerek, kireç konsantrasyonunun daha yüksek çevrimlerinde çalıştırılabilir.
Uygulama Broşürü 
Referans: Soğutma kuleleri
  Scale_Rust_
     
Gres tutucular/ayırıcılar
Gıda işleme endüstrisindeki bir çok işletmelerde, mutfaklarda, restoranlarda, araba yıkayıcılarında ve diğer birçok şirketin bir yağ ayırıcısı kullanmaya ihtiyacı vardır. Vulcan, gres ayırıcıların işlenmesini iki şekilde iyileştirir: Üst kısımda toplanan gres daha az kümelenme oluşturur ve daha fazla homojendir, bu da onun harici bir tankın içine pompalanmasını daha kolay kılar. Vulcan ile arıtma aynı zamanda tank içinde kalan suyu kireçlenmekten de korur; borular, vanalar ve pompalar daha temiz kalır.
Referans: Yağ tutucu
  Scale_Rust_Machinery_Grease_Trap_Thumb
 
   
Buz Makineleri
Suyu buz küpleri halinde işleme yüksek miktarda enerji tüketir. Buz kübünün kalitesi, önemli ölçüde fiili buz yapma sürecinden önce Vulcan sayesinde iyileştirilen su kalitesine bağlıdır.
Referans: Mövenpick Lokantası
  Scale_Rust_Machinery_Ice_Machine_Thumb
     
Line_Gray
Line_Gray
 
   
Ters Osmoz sistemleri
Vulcan, bir RO-sistemin öncesi kurulduğunda, iki yolda yardımcı olur:
1. Kalsiyum kristalleri Vulcan'ın arıtmasından sonra yumuşak oldugundan, hassas RO-filtre membranlarda kireç tortuları azaltır. RO-sistemi daha uzun süre ve daha etkili çalışır.
2. Artık suya idare etmek zordur, cunku filtrasyon sonra özellikle yüksek derecede su sertliği sahiptir.
Vulcan, nüfuz iyi işlenebilir olduğununda yardimci olur, ve kanalizasyonu fazla zararı önler.
  Scale_Rust_Machinery_Reverse_Osmosis_Thumb
 
   
Line_Gray
Line_Gray
     
Vulcan and water softeners
   
     
Üretim ve endüstriyel işletmelerde, su içinde kalsiyum için herhangi bir (sıfır) olduğu toleransı ile bir yumuşatıcı gerekirsiniz.
Ancak, birçok durumda, siz yumuşatıcı ortadan kaldırin, ve Vulcan sistemi ile değiştirin. Eğer bir yumuşatıcı çalışmasına gerek duyuyorsanız, Vulcan yumuşatıcı performansını yardımcı ek olarak kurulabilir:
   
     
a. Vulcan su yumuşatıcıları değiştirir
Vulcan bir çevre dostu normal tuz tabanlı su arıtma aygıtlara bir alternatif. Tuz tabanli yumuşatıcı ile tedavi edilen su küçük çocuklara veya yaşlı kişilere içmek için tavsiye edilmez.
Ayrıca, yumuşatıcı kullanımı çevreyi kirlettiğini edilir.
  Scale_Rust_Machinery_Water_Softener_A_Thumb
 
   
b. Su yumuşatıcıları için bir ek olarak Vulcan
Vulcan bir çevre dostu normal tuz tabanlı su arıtma aygıtlara bir alternatif. Ancak, özel sebeplerden dolayı yumuşatıcı çalışmaya devam etmek istiyorsanız, yardımcı olarak Vulcan'ı kullanırken paralar kaydedebilirsiniz. Vulcan kullanimi eklemek gereken tuz miktarı azalacak.
Bu tuz maliyetleri aşağı keser, bakım aralıkları uzatır; daha az makina arizasi olur, vb.
  Scale_Rust_Machinery_Water_Softener_B_Thumb

Logo_BG

Kireç ve Pas Problemleri

 

  Flag_UK Flag_ES Flag_FR Flag_IT Globe_Gray
 

quality_logo_row

CWT Vulcan Find us on Facebook
Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
More information Ok